Vaalikone auttaa valinnassa: Vertaa nä­ke­myk­siä­si eh­dok­kai­den aja­tuk­siin

Ota käyttöön: Näin hel­pos­ti lataat Py­hä­jo­ki­seu­dun so­vel­luk­sen kän­nyk­kää­si

Mainos: Tutustu Pyhäjokiseutu Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Tilaajille

"Ei ketään tulla kotoa ha­ke­maan" –Ou­lais­ten Yrit­tä­jien pu­heen­joh­ta­ja Antti Kä­mä­räi­nen kan­nus­taa pai­kal­li­sy­rit­tä­jiä esit­täy­ty­mään ja ver­kos­toi­tu­maan ison yri­tyk­sen kanssa

Oulainen

Oulaisten yrittäjäyhdistyksen puheenjohtaja Antti Kämäräinen pitää Leden Groupin tulemista Oulaisiin erittäin hienona asiana. Tiistaina varmistunut yritysuutinen on mielessä. Hän on ehtinyt pohtia asiaa jo monesta näkökulmasta ja löytää siitä yritysmaailmaan heti myönteisiä kerrannaisvaikutuksia.

– Kyllä on Oulaisille hieno juttu, että iso yritys tulee. Tämä avaa varmasti erilaisten alihankintahommien mahdollisuuksia koko tälle alueelle ja tarvitsevathan he myös työntekijöitä, Kämäräinen sanoo.

Yrittäjäyhdistyksen puheenjohtajana hän pitää erityisen tärkeänä sitä, että paikalliset yrittäjät ovat aktiivisia toimijoita verkostoitumisessa ja yhteistyömahdollisuuksien etsimisessä.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.