Jorma Arvolaa et­si­tään edel­leen Raa­hes­sa, akuutit ha­vain­not pyy­de­tään il­moit­ta­maan hä­tä­kes­kuk­seen

Poliisin julkaisema kuva kadonneesta Jorma Arvolasta.
Poliisin julkaisema kuva kadonneesta Jorma Arvolasta.

Raahen Pikkuholmissa varhain keskiviikkona kadonnutta Jorma Arvolaa etsitään edelleen. Poliisi ja Vapaaehtoinen pelastuspalvelu ovat laajentaneet etsintäaluetta.

– Ihmisten kannattaa pitää silmät auki. Havaintoja kaivataan edelleen, Poliisin johtokeskuksesta kerrottiin torstaina aamulla.

77-vuotias Arvola on noin 180-190 cm pitkä ja hoikka, ja hänellä on tumma lyhyt tukka. Vaatetuksena saattaa olla keltainen pipo, flanellipaita, vihertävä takki ja kumisaappaat.

Poliisi pyysi keskiviikkona katoamisalueen lähiseudun asukkaita tarkistamaan mahdollisuuksien mukaan omat pihapiirinsä sekä avoimet varastot, tallit ja muut vastaavat tilat kadonneen henkilön varalta.

Akuutit havainnot pyydetään ilmoittamaan hätänumeroon 112.

Ilmoita asiavirheestä