J.P Lep­pä­luo­to tun­nel­moi to­ril­la, ta­pah­tu­ma on saanut väen liik­keel­le

J.P Leppäluoto oli ilahtunut Oulaisten torille kertyneestä väkimäärästä. Leppäluodon toinen villiperjantain esiintyminen on iltayhdentoista aikoihin. Väki tykkää Leppäluodon musiikista. TS-duona esiintyivät Elina Piippo ja Mikko Peltola. Villiperjantain väkimäärästä ei pysty vielä sanomaan lukuja, mutta kulkijoita on Oulaisten keskustassa paljon. Erilaiset tapahtumapisteet, kauppojen tarjoukset ja viihdyttävä ohjelma kiinnostavat. Ostostunnelman osana tärkeää on myös toinen toisensa tapaaminen ja kuulumisten vaihtaminen.
J.P Leppäluoto oli ilahtunut Oulaisten torille kertyneestä väkimäärästä. Leppäluodon toinen villiperjantain esiintyminen on iltayhdentoista aikoihin.
J.P Leppäluoto oli ilahtunut Oulaisten torille kertyneestä väkimäärästä. Leppäluodon toinen villiperjantain esiintyminen on iltayhdentoista aikoihin.
Kuva: SIRPA KORTET

Villiperjantai on vähintäänkin yhtä suosittu kuin aikaisempina vuosina. Varovaiset arviot katupuheissa jo saavat pohtimaan, onko liikkeellä jopa enemmän väkeä kuin aikaisempina vuosina. Paljon kulkijoita joka tapauksessa on. Autojono pääkadulla ja keskustan alueella ovat pitkät, nuoriso liikkuu pyörilä ja mopoilla. Soihduin valaistuilla kävelyteillä on kulkijoita.

Oulaisten torialue on täynnä väkeä, sillä iltayhdeksältä aloittanut muusikko J.P Leppäluoto houkutteli väen koolle. Leppäluodon toinen esiintyminen on vielä iltayhdentoista aikaan.

Musiikkipainotteisen illan aloitti TS-duo, jossa esiintyivät Elina Piippo ja Mikko Peltola.

Kauppiastyöryhmän, yrittäjien, kaupungin ja paikallisten lehtien ideoima ja toteuttama ilta jatkuu Oulaisten keskustassa puoleenyöhön saakka, jolloin vuorossa on ilotulitus. Viimeiset linja-autokuljetukset naapurikuntiin lähtevät ilotulituksen jälkeen.

Mainos
Pyhäjokiseudun pelit

Pelaa Pyhäjokiseudun digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä