Kevään 2020 uudet yli­op­pi­laat –Katso nimet päi­vit­ty­väl­tä lis­tal­ta

Pyhäjokiseutu julkaisee kevään 2020 uusien ylioppilaiden nimiä sitä mukaan, kun niitä kouluilta saamme.

HAAPAVEDEN LUKIO

Haapakoski Karoliina

Haukipuro Lilly

Honkala Neea

Hyväri Heidi

Jantunen Aatu (kaksoistutkinto)

Jokitalo Emma

Kaihua Katri

Kangasniemi Minttu

Kanula Kasperi

Kärkölä Iines

Lehtola Erik

Luukkonen Arttu

Metsäharju Riku

Ollila Vili

Parhiala Saaga

Poikkimäki Ella

Rantakangas Essi

Rantakangas Mari

Rosengren Jasmin

Räisänen Helmiina

Somppi Katriina

Soronen Ruut

Timlin Leonard

Tähtelä Inka

Vanhala Albert

Vinkka Juulia

Vinkki Elina

Vähäsarja Timi

Ylioja Johanna

PYHÄJOEN LUKIO

Aittola Teemu

Eskola Venla

Halunen Iida

Hummasti Juho

Impola Aliisa

Impola Venla

Kivimäki Meeri

Korpela Nea

Korpela Oona

Lind Riku

Luimula Tuuli

Martin Valtteri

Mattila Elina

Mikkonen Vaula

Pehkonen Saara

Pietilä Jenna

Pisilä Oona

Raitanen Milja

Rautakoski Matti

Sarpola Karim

Sarpola Matti

Similä Olga

Sipilä Sofia

Soronen Katariina

Tuuttila Anna

OULAISTEN LUKIO

Aho Vilma Iida Kanerva

Ahola Aada Camila

Hanhikorpi Roope Matias Antero

Heikkilä Alisa Lilja Maria

Hellberg Madeleine Anna-Maria

Hertteli Laura Maria

Hietamäki Alina Susanna (Kaksoistutkinto)

Hintsala Valtteri Heikki Johannes

Honkimaa Inka Jonna Annika

Isokangas Petra Karoliina

Jussi-Pekka Veikka Pentti Johan

Jylhä Anni Jenni Alina (Kaksoistutkinto)

Jääskelä Vilma Iida Pauliina

Kangas Pauliina Tuulikki

Kukkola Elias Eemeli

Käkelä Jenna Eerika

Lahti Emmi Camilla Adalmiina

Laitila Johan Jaakko

Laitila Sara Vilhelmiina

Lehtikangas Friia Sani Katariina (Kaksoistutkinto)

Lumiaho Elja Mikael

Mannerkorpi Iines Usva-Ruusu

Mehtätalo Riina Hilma Erika

Merilehto Paulus Kasperi

Mikkola Nea Katariina

Mäkelä Anniina Eerika

Niemelä Minka Kristiina

Nurmi Salla-Maria Johanna

Oksanen Jemina Aurora

Pahkasalo Tommi Joel

Perkkiö Matleena Juulia Anneli

Pyrrö Jonna Eveliina

Raetsaari Petra Eleonoora

Ramadani Ardita

Ramadani Laura Violeta

Raudasoja Miko-Gabriel

Rautio Hanna Maria Alina

Rautio Siiri Katariina

Röyttä Jonna Maria Kristiina

Saari Mikko Joakim

Tenhula Lassi Olavi

Vierimaa Eetu Askonpoika

KÄRSÄMÄEN LUKIO

Autio, Jenni

Elomaa, Jenni

Hjulberg, Juha

Hyrkäs, Ainomaaria

Kyllönen, Juho

Kyllönen, Reetta

Kyllönen, Taru

Laitinen, Ada

Laurila, Hannes

Lukkarinen, Olli

Oikarinen, Erkko

Ojalehto, Otto

Pirnes, Katri

Sydänmetsä, Patrik

Tasdemir, Dicle

RAAHEN LUKIO

Ahola Joonas Samuel, Ahola Pinja Alina, Alasuutari Petra Susanna, Alatalo Alina Marttamaria, Autio Maria Reetta, Autio Meri Maarika, Eilola Roosa Emilia, Elfving Noora Erika Josefiina, Erikkilä Lotta Karoliina, Ferraz Pereira Naula Lisa Marie, Haho Viljami Nikolai, Hannila Milla Sofia Jessika, Heikkilä Ella Eliina, Heikkinen Tommi Santeri, Heilala Emilia Martta Josefiina, Heinula Jonna Katariina, Honkala Vilma Alina, Hyväri Inka Emilia, Hänninen Joni Heikki Kristian (kaksoistutkinto), Hänninen Niko Leo Tapani, Jokitulppo Elli Maria, Jokitulppo Reino Eemeli, Järvenpää Iida Adeliina,

Kamutta Miiro Eemeli Samuel, Kanasaari Lauri Iisakki, Karhumaa Merja Raakel, Karhunen Mikko Oskari, Karjula Sanni Eveliina, Karvonen Verna Fanni Maria, Kauppila Helli Pauliina, Kauppila Julia Noora Helena, Kontinaho Kerttu Helmi Pauliina, Korpela Janne Kalevi, Koskela Rauli Matias, Kunnasmäki Janika Julia, Kurtti Rasmus Esaias, Kylmälä Kiia Karoliina, Käpylä Nea Katariina,

Leinonen Johannes Eero Antero, Leinonen Niko Matias, Limnell Emma Iida-Maria, Linnakangas Henna Maria, Lunki Eetu Ilari, Luukkonen Matti Samuli, Majanen Milla Lidia, Mankinen Miika-Matti, Mattila Elisa Annikki, Mehtätalo Eljas Valde Matteus (kaksoistutkinto), Myllymäki Jaakko Kalle Olavi, Myllymäki Senja Eveliina, Mänttäri Maija Henna Maria, Määttä Viivi Johanna, Niskakangas Aino Inkeri, Nygren Milla Julia,

Oksa Atte Matias, Ollila Lotta Elina, Orava Laura Kristiina Erika (kaksoistutkinto), Paakinaho Emil Anttoni, Paloniemi Janne Samuli, Pekkala Janne Veikko, Pekkala Juho Matias, Pikkarainen Sini Anna Maria, Pirttioja Tanja Sini Tuulia, Pitkälä Vilhelmiina Elli Maria, Pukkila Lotta Inka, Pussila Sofia Amanda, Pärkkä Aada Katriina,

Rahkola Ella Nea Tuulia, Rankinen Iita Hilda, Rankinen Suvi Vilhelmiina, Rautio Evita Oona Emilia, Savela Fanni Amanda, Savela Sara Vappu Delila, Sinettä Martta Aino Eveliina, Soininen Saga Bertta Heleena, Stenudd Eerika Emilia, Tanskanen Sara Sofia, Tervo Veera-Maria Alexandra, Teräslahti Ida Heloisa (kaksoistutkinto), Tokola Tiia Martta Katariina, Tornberg Elias Kristian, Tornberg Iida-Karoliina (kolmoistutkinto), Tuomikoski Antti Elias, Välijärvi Viivi Sofia ja Äijälä Jonne Matias (kaksoistutkinto).

MUUALLA paikkakunnilla kirjoittaneet

Kallio Tino Oulainen, Schildtin lukio Jyväskylä

Kivioja Heidi, Oulainen, Sotkamon Lukio

Aino-Maria Linna, Sotkamon lukio

Jos olet kirjoittanut muualla kuin Pyhäjokialueen lukiossa, voit laittaa valmistumistietosi sähköpostilla osoitteella toimitus@pyhajokiseutu.fi