Po­lii­si­par­tiot hoi­ti­vat yli 200 eri­lais­ta hä­ly­tys­teh­tä­vää tors­tain ja per­jan­tain aikana Jo­ki­laak­so­jen alueel­la

Jokilaaksojen alueen poliisipartiot hoitivat yli 200 erilaista hälytystehtävää torstain ja sunnuntain välisenä aikana.

Eniten partioita työllisti päihtyneiden aiheuttamat häiriötehtävät. Häiriökäyttäytymisen takia poliisin säilöön tuotiin rauhoittumaan 20 henkilöä.

Rattijuoppoja jäi kiinni 12, joista törkeitä rattijuopumuksia oli seitsemän ja huumausaineiden takia kiinni jäi kaksi kuskia.

Pahoinpitelyitä juhannuksen aikana kirjattiin kolme, mutta vakavammilta väkivallanteoilta vältyttiin.

Jokilaaksojen alueella oli juhannuksen aikana kolme kolaria. Kolareissa osallisena olleet ajoneuvot kärsivät peltivaurioita ja pieniä henkilövahinkoja tuli kolareiden seurauksena.

Eniten poliisipartioita työllistivät Kalajoella tapahtuneet tilanteet. Kalajoella oli paljon juhannuksenjuhlijoita.

Mainos
Pyhäjokiseudun pelit

Pelaa Pyhäjokiseudun digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä