Vielä ehdit: Kil­pai­lu­ku­via kat­sot­ta­vis­sa! Osal­lis­tu sinäkin Py­hä­jo­ki­seu­dun ke­sä­ku­va­ki­saan

Latauksia tehty jo paljon: So­vel­lus Py­hä­jo­ki­seu­dun lu­ke­mi­seen on nyt valmis –Näin hel­pos­ti lataat sen kän­nyk­kää­si

Mainos: Vielä ehdit hyö­dyn­tää ke­sä­tar­jouk­sem­me, tilaa Py­hä­jo­ki­seu­tu tästä!

Katso tu­lok­set: Me­ri­jär­ven Koi­vu­puh­don kou­lul­la hiih­det­tiin kilpaa

Merijärvi

Koivupuhdon koulun 0-6 luokkien hiihtokisat pidettiin 25. helmikuuta.

Tässä tulokset:

Eskarit tytöt:

0A: Rautio Linda 2,58 2. Tanska Katariina 3,59 3. Nivala Vilma 4,15 4. Tanska Ava 4,19  6. Myntti Julia 5,00 Haaraniemi Adele 5,03

0B: Saukko Hilda 3,18 2. Suonvieri Iida 3,51 3. Saukko Venla 3,52 4. Saukko Ruut 3,58 5. Ahonen Milja 4,08 6. Niemelä Viola 4,10 7. Ylinen Seela 5,15

Eskarit pojat:

0A: Ahonen Albert 4,02 2. Tanska Robert 4,32 3. Lähekangas Touko 4,52 4. Pärkkä Leevi 8,28

0B: Saukko Esko 2,41 2. Rautio Heikki 4,41 3. Tohola Mika 7,13

1. luokka tytöt:

Tanska Adele 3,29 2. Tanska Mila 3,46 3. Myllylä Pinja 3,57 4. Hietala Loviisa 4,22 5. Nisula Venla 4,42 6. Mäenpää Sara 5,04

1. luokka pojat:

Saukko Iivo 3,20 2. Isokivelä Joona 3,31 3. Suonvieri Niko 3,35 4. Kaarlejärvi Paavo 3,43 5. Ahonen Harri 4,07 6. Pitkälä Miro 4,42 7. Saari Tino 5,00 8. Tanska Joosua 5,01 Tuomivaara Peikko 5,42 10. Kupulisoja Väinö 6,39

2. luokka tytöt:

Suonvieri Anniina 3,13 2. Hiitola Sylvia 3,35 3. Sotaheimo Anna 3,49 4. Pinola Vilma 4.01 5. Tanska Inga 4,03 6. Niemelä Hilda 4,05 7. Mäenpää Sofia 4,15 8. Myntti Hanne 4,16 9. Ylinen Sylvia 4,27 10. Ahonen Silja 4,32

2. luokka pojat:

Iivari Saukko 2,15 Nivala Lauri 3.00 3. Tanska Luka 3,20 4. Hietala Sampo 3,33 5. Pitkälä Petrus 3,41 6. Saukko Eerik 4,01 7. Lähekangas Otto 4,14 8. Saari Turo 4,22 9. Huhtala Joose 4,43 9. Laakkonen Aleksi 4,43

3. luokka tytöt:

Myllylä Minttu 12,45 2. Pahkala Aino 13.00 3. Kaarlejärvi Senni 13,20 4. Paananen Nina 16,50 5. Hiitola Julia 17,23

3. luokka pojat

Saukko Eemeli 7,55 2. Tanska Tuomas 8,24 3. Tanska Luukas 11,20 4. Lähekangas Aatu 12,00 5. Rautio Teemu 16,05

4. luokka tytöt:

Saukko Pihla 9,00 2. Nivala Neea 9,15 3. Kestilä Laura 11,51 4. Kaarlejärvi Ronja 13,06 5. Änkilä Sofia 15,51 6. Aronen Elli 25,38

4. luokka pojat:

Saukko Joose 6,51 2. Saukko Mikael 7,06 3. Saukko Olavi 7,54 4. Suonvieri Jere 9,16 5. Lähekangas Eeli 9,50 6. Saukko Joel 10,19 7. Saukko Olli 11,04 8. Kestilä Luukas 11,36 9. Niemelä Viljami 13,37 10. Ylinen Samuel 14,05

5. luokka tytöt:

Saukko Maija 6,42 2. Saukko Silja 8,46 3. Saukko Minea 10,28

5. luokka pojat:

Tanska Harri 7,22 2. Suonvieri Teemu 7,58 3. Hurme Eemi 8,08 4. Niemelä Vilho 9,57 5. Rautio Tuomas 16,05

6. luokka tytöt:

Suonvieri Hanna 7,29 2. Ahonen Sanni 11,01 3. Kaarlejärvi Pinja 14,28

6. luokka pojat:

Saukko Jalmari 6,21 2. Saukko Niilo 7,11 3. Saukko Verneri 7,43 4. Ahonen Konsta 9,46 5. Tanska Julius 10,09 6. Potapov Anton 12.47