Kevään 2023 ylioppilaat: Ni­mi­lis­tat alueel­tam­me

Ota käyttöön: Näin hel­pos­ti lataat Py­hä­jo­ki­seu­dun so­vel­luk­sen kän­nyk­kää­si

Mainos: Tutustu Pyhäjokiseutu Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Tilaajille

Yleisö pääsee mukaan yh­teis­tans­siin –Lasten ja nuorten tans­si­ryh­mät tuovat esille tal­vi­har­joit­te­lun as­ke­leet Ou­lai­sis­sa

Oulainen

Jokihelmen opiston ja Oulaisten nuorisoseuran tanssiryhmät esiintyvät yleisölle sunnuntaina yläkoulun salissa.

Viime vuonna nykytanssiryhmät toteuttivat kevätnäytökset videoesitysten muodossa koronatilanteen takia, joten tanssijat ovat innoissaan päästessään esiintymään taas yleisön eteen. Esitysten päätteeksi myös katsojien on mahdollista osallistua yleisöbologneesiin.

Jokihelmen opistolta on kevätnäytöksessä mukana neljä eri ryhmää: 4–6 -vuotiaiden lastentanssi sekä 7–8-vuotiaiden nykytanssi 1, 9–12 -vuotiaiden nykytanssi 2–3 ja 13-vuotiaiden tai vanhempien nykytanssi 4-5. Nykytanssiryhmät ovat osa Jokihelmen opiston taiteen perusopetusta.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.