Sähköautot
Sähköautojen yleistyminen näkyy jo bensan ja dieselin myynnissä

Säh­kö­au­to­jen yleis­ty­mi­nen näkyy jo bensan ja die­se­lin myyn­nis­sä

Sähköautojen palot ovat vielä harvinaisia, mutta pelastuslaitoksellekin verrattain uusi asia – "Paras olisi hukuttaa auto jonnekin"

Säh­kö­au­to­jen palot ovat vielä har­vi­nai­sia, mutta pe­las­tus­lai­tok­sel­le­kin ver­rat­tain uusi asia – "Paras olisi hu­kut­taa auto jon­ne­kin"

1
Suomen suurin superlaturi Kärsämäellä avattiin nyt muillekin sähköautomerkeille – Sähköautojen latausverkostoa tarvitaan lisää etenkin kasvukeskusten ulkopuolella

Suomen suurin su­per­la­tu­ri Kär­sä­mäel­lä avat­tiin nyt muil­le­kin säh­kö­au­to­mer­keil­le – Säh­kö­au­to­jen la­taus­ver­kos­toa tar­vi­taan lisää etenkin kas­vu­kes­kus­ten ul­ko­puo­lel­la

Idea Pyhäjoelle tehtävästä sähköautojen latausparkista etenee, sijainti sopivasti Oulun ja Kokkolan välissä

Idea Py­hä­joel­le teh­tä­väs­tä säh­kö­au­to­jen la­taus­par­kis­ta etenee, si­jain­ti so­pi­vas­ti Oulun ja Kok­ko­lan välissä

1
Sähköautoilija Hannu Huumo kumoaa ennakkoluulot sähköautoilusta: "Ei ole ollut ongelmia, hyvin kulkee pakkasillakin"

Säh­kö­au­toi­li­ja Hannu Huumo kumoaa en­nak­ko­luu­lot säh­köau­toi­lus­ta: "Ei ole ollut on­gel­mia, hyvin kulkee pak­ka­sil­la­kin"

Sähköauto käytössä vajaan vuoden, Huumo kertoo käyttökokemuksista

Säh­kö­au­to käy­tös­sä vajaan vuoden, Huumo kertoo käyt­tö­ko­ke­muk­sis­ta