Tutkinta ohi : Poliisi sel­vit­ti Vi­han­nin sa­la­kat­se­lun

Lähihistoriaa : "Näyt­te­ly ei ole sodan ihan­noin­tia, vaan kun­nian­osoi­tus sille su­ku­pol­vel­le joka puo­lus­ti sodissa Suomea"

Nimiä kerätään: Ky­lä­kou­lu­jen puo­les­ta

Mainos: Tutustu Pyhäjokiseutu Digiin eurolla kuukausi - tilaa tästä

Metsästys
Jokela: "Metsänhoitoyhdistys on huolissaan petopolitiikasta ja sen vaikutuksista hirvikannan hoitoon"

Jokela: "Met­sän­hoi­toyh­dis­tys on huo­lis­saan pe­to­po­li­tii­kas­ta ja sen vai­ku­tuk­sis­ta hir­vi­kan­nan hoi­toon"

14.11.2023 18:00
Tilaajille
Alatalo sanoo sen ääneen
Kolumni

Alatalo sanoo sen ääneen

01.11.2023 18:00 1
Tilaajille
Sudet söivät raahelaisen Seppo Mannilan hirvikoiran – Metsästyskoira voi törmätä susiin melkein missä tahansa Pohjois-Pohjanmaalla

Sudet söivät raa­he­lai­sen Seppo Man­ni­lan hir­vi­koi­ran – Met­säs­tys­koi­ra voi törmätä susiin melkein missä tahansa Poh­jois-Poh­jan­maal­la

14.10.2023 18:00
Tilaajille
Talven ilvesjahti päättynyt – Oulun riistakeskuksen alueella luvat käytetty sataprosenttisesti

Talven il­ves­jah­ti päät­ty­nyt – Oulun riis­ta­kes­kuk­sen alueel­la luvat käy­tet­ty sa­tap­ro­sent­ti­ses­ti

09.03.2023 06:00
Tilaajille
Lyijyhaulien käyttökielto tulee voimaan pian – Tukes tarkensi kosteikkoalueen määritelmää

Lyi­jy­hau­lien käyt­tö­kiel­to tulee voimaan pian – Tukes tar­ken­si kos­teik­koa­lueen mää­ri­tel­mää

11.02.2023 21:00
Tilaajille
Kahen Kahavit kuksasta

Kahen Kahavit kuk­sas­ta

29.09.2022 14:22
Tilaajille
Metsäkanalintujen metsästys alkaa lauantaina, linnustajille tarjotaan uutta koulutusta verkossa

Met­sä­ka­na­lin­tu­jen met­säs­tys alkaa lauan­tai­na, lin­nus­ta­jil­le tar­jo­taan uutta kou­lu­tus­ta ver­kos­sa

05.09.2022 21:00
Sorsanpyynti alkaa lauantaina, poliisi valvoo metsästyslain noudattamista

Sor­san­pyyn­ti alkaa lauan­tai­na, poliisi valvoo met­säs­tys­lain nou­dat­ta­mis­ta

16.08.2022 09:22
Tilaajille
Metsäkanalintuja hyvin jo toista vuotta peräkkäin – Metsästysajat määritetään lähiaikoina

Met­sä­ka­na­lin­tu­ja hyvin jo toista vuotta pe­räk­käin – Met­säs­ty­sa­jat mää­ri­te­tään lä­hiai­koi­na

14.08.2022 21:00
Tilaajille